*اطلاعات موجود در سایت بیشتر بصورت میدانی جمع آوری شده است و احتمال اشتباه وجود دارد . ما را در رفع اشتباهات و تکمیل اطلاعات، یاری نمایید . منتظر ارسال مقالات، مطالب و دست نوشته های شما اهالی روستا، درباره موضوعات مختلف هستیم*

موتورسواران روستا مراقب باشند

 

 

احتیاط شرط عقل است و بر اثر بی توجهی، اتفاق فقط یکبار شاید روی دهد و همه چیز تمام می شود. البته او تنها نیست و خانواده اش نیز چه بسا تا پایان عمر، قربانی بی توجهی او می شوند.

 

 

 


عصر امروز 13 آذر، بر اثر سرعت بالای یکی از موتورسواران در روستا، نبش کوچه گلستان6، متاسفانه بخاطر سرعت بالا و بوجود آمدن مانع، نمی تواند موتور سیکلتش را کنترل کند و نقش بر زمین می شود. بر اثر برخورد سرش به زمین دچار شکستگی و خونریزی می شود و ....
 آخرین خبرها، روایت از بی هوش بودن ایشان می دهد. امیدواریم به هوش آید و به کانون خانواده باز گردد.چند نکته را هیچگاه فراموش نکنیم و از این لحظه به هوش باشیم:


1_ بدون کلاه ایمنی حتا برای طی فاصله ی کوتاه، مثلن خرید از مغازه یا نانوایی روستا، سوار موتورسیکلت نشویم. اتفاق شاید فقط یکبار روی دهد.


2_با آگاهی دادن به کودکان مان، هیچگاه اجازه سوار شدن به موتور سیکلت را ندهیم. تا به سن قانونی رسیده و گواهی نامه دریافت کنند. هر اتفاقی برای فرزند با موتورسیکلت روی دهد، مسئولیت وجدانی اش بر عهده پدر و مادر است.


3_حداکثر سرعت با موتور سیکلت در روستا 30 کیلومتر در ساعت است و نه بیشتر. خودرو نیز 40کیلومتر در ساعت.


4_ غروب، شب ها، روزهای بارندگی، و در روزهای ابری که آسمان به سیاهی می رود، حتمن جفت راهنمای موتور سیکلت را روشن کنیم.


5_ همیشه از سالم بودن  آینه و چراغ های موتورسیکلت، مطمئن شویم.


6_همیشه از کناره ی سمت راست جاده حرکت کنیم.


7_ اگر موتور سیکلت صدای بالایی دارد، آنرا تعمیر کنیم تا با آلودگی صوتی، مزاحمت برای مردم روستا فراهم نکنیم.


8_ سعی کنیم تا می توانیم در محیط روستا، کمتر از موتور سیکلت و خودرو، استفاده نمائیم، جز در موارد ضروری. و با توجه به محیط کوچک روستایی، سعی کنیم پیاده روی نمائیم. یادمان نرود اتفاق یک بار  رخ می دهد و همان یکبار شاید آخرین لحظات زندگی مان باشد.

 زندگی همه ی ما به هم مربوط است. مراقب همه ی کارها و تصمیمات خود باشیم.

 بخاطر آرامش عزیزان مان، نکات عنوان شده را سعی کنیم  رعایت کنیم.
به قلم: عسکری امینی ایمن آبادی

ارسال نظر

وبسايت روستا مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است و از انتشار نظراتی که حاوی توهین یا بی‌احترامی به اشخاص حقيقي يا حقوقي و موارد مغایر با قوانین كشور باشد معذور است.

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

درباره روستا
شهدا
حماسه سازان
مردم شناسی
کشاورزی
مشاغل و صنایع
آموزش
ورزش
زنان
خیرین
روستائيان نمونه
بنياد علمي فريد
آئينهاي مذهبي
نهادهای اجرایی
بهداشت
مقالات و مطالب مختلف
دیگر موضوعات

 

 

روستــا20