*اطلاعات موجود در سایت بیشتر بصورت میدانی جمع آوری شده است و احتمال اشتباه وجود دارد . ما را در رفع اشتباهات و تکمیل اطلاعات، یاری نمایید . منتظر ارسال مقالات، مطالب و دست نوشته های شما اهالی روستا، درباره موضوعات مختلف هستیم*

باز هم آبگرفتگی ورودی روستا در فصل کشاورزی

 سال هاست که بر اثر بارندگی های متناوب در روستایمان، همانند سایر مناطق استان مازندران، مردم در ورودی روستا و کسانی که خانه های شان کنار رودخانه قرار دارد از خسارت سیلاب، در امان نیستند.

 

 

 

طی سال های اخیر نیز دهیاری روستای ایمن آباد با همکاری بخشداری و همیاری کشاورزان هزینه لایروبی را پرداخت نمودند اما امسال این مهم به دلیل همکاری نکردن بخشداری لاله آباد و در ادامه مردمِ روستا، شاهد آبگرفتگی وسیعی در روستا شدیم که بعضی از جوانان روستا را بر آن داشت تا راه را بر خودروها بر جاده ی بین المللی ببندند تا شاید گشایشی حاصل شود که این تصمیم عاقلانه به نظر نمی رسید و منتفی شد و یکی از اهالی به نام سید مهران حسینی، خود اقدام به تمیزکردن زیر پل رودخانه نمود که با حجم زیاد آب این امکان میسّر نشد.

 

بهرحال با توجه به شروع فصل کار کشاورزی در شالیزارها و رها سازی آب به رودخانه کاری رود و نارنج رود، متاسفانه دوباره شاهد آبگرفتگی سطح کوچه ها و خیابانهای روستا در 17خردادماه 1399 شدیم که این مهم با رسانه های بومی و محلی رادیو و تلویزیون و روزنامه ها هم کشیده شد.

دهیار روستای ایمن آباد طی پیگیری های سال گذشته و امسال، اطلاعیه و جمع بندی را از کارهای انجام شده به وبسایت روستا ارسال نمودند که تقدیم حضور شما اهالی روستا می شود.


 

 

 

 

سید نقی حسینی ایمنی دهیار روستای ایمن آباد علل آب گرفتگی روستا در هفته ی اول آذرماه 1398 و 17خردادماه 1399 را اینگونه عنوان نمودند:


۱_ غیر استاندارد بودن پل کهرود واقع در زیر پل عابر پیاده ی ورودی روستا، که حدود ۱۰سال پیش توسط راهداری ساخته شده است.

۲_ وجود دو عدد لوله در دهنه پل ویشه رو روبروی درمانگاه، که باعث آبگرفتگی زمین ورزشی هم می گردد.

۳_ ریختن بسته های زباله توسط بعضی از اهالی روستا، که در کنار رودخانه کهرود سکونت داشته و منجر به مسدود شدن پل می گردد.

۴_ مسدود نمودن خروجی ها ی آبراهه از محدوده درمانگاه تا بیجی کلا توسط کشاورزان درسال های گذشته.

 و اما اقدامات انجام شده توسط نهاد اجرایی روستای ایمن آباد در خصوص آبگرفتگی چند روز گذشته:

با پیگیری های صورت پذیرفته جهت کمک به افرادی که متحمل خسارت منزل گردیده اند توسط بنیاد مسکن و هلال احمر بازدید و کارشناسی صورت پذیرفته و پرونده سازی جهت دریافت تسهیلات شده است.

1_حضور مهندس احمدی
مدیرکل بحران استان مازندران، مهندس نجفی مدیر کل راهداری استان، فرماندار ویژه، بخشدار و ریس راه شهرستان بابل در خصوص حل مشکل آب گرفتگی روستا در دو روز متوالی بصورت میدانی در روستا، که خروجی آن پس از بیان مشکلات، به دستور مدیر کل راهداری، تعداد 4عدد باکس همان روز با جرثقیل فرستاده شده است و روبروی درمانگاه تخلیه گردید و تا چند روز آینده پس از کاهش آب رودخانه ویشه رو  نصب می گردد.

 

2_ جهت لایروبی رودخانه ی کهرود، بیل زنجیری نیز داده شده است و در حال حاضر نیز مشغول لایروبی به سمت میاندسته می باشد. ناگفته نماند با توجه به پیگیری های زیادی که طی سال جاری صورت پذیرفت و متولی آن نیز جهادکشاورزی و آبیاری می باشد ولی با توجه به اینکه دستگاه متولی جهت لایروبی اذعان داشته چنانچه بودجه تخصیص یابد لایروبی صورت می پذیرد، و از طرفی کشاورزان نیز در آن خصوص چندسالی است هیچگونه اقدامی نکرده و انتظار داشته که از طرف دهیاری و شورا انجام گیرد و با توجه به نداشتن بودجه کافی قادر به انجام آن نبوده است.

البته دهیاری و شورا قول همکاری با کشاورزان را داده بود که چنانچه کشاوران اقدام نمایندکمک می نمایند. هر چندکه درسال۹۵ رودخانه کهرود با پیشنهاد کشاورزان توسط شورای اسلامی و دهیاری لایروبی صورت گرفت ولی پس از اتمام کار، کشاورزان بقول خود عمل ننموده و بیشتر هزینه ها را دهیاری پرداخت نموده است.

باحضور مدیرکل راهداری و طی درخواست از ایشان در این خصوص ،باتوجه به اینکه لایروبی رودخانه ها مربوط به راهداری‌‌ نبوده، از ایشان بیل راهداری استان را به مدت ۳روز در اختیارگرفتیم و نیمی از مسیر کهرود به سمت میاندسته انجام شده است.


3_ درخصوص پل غیر استاندارد که سال های گذشته ساخته شده است و طی درخواست ما جهت تخریب پل، مدیرکل راهداری قول داده اندکه پس از فروکش شدن آب، از پل بازدید به عمل آورند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تهیه و تنظیم: عسکری ایمنی ایمن آبادی
                      با سپاس از دهیار ایمن آباد
                      20 خرداد 1399

 

ارسال نظر

وبسايت روستا مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است و از انتشار نظراتی که حاوی توهین یا بی‌احترامی به اشخاص حقيقي يا حقوقي و موارد مغایر با قوانین كشور باشد معذور است.

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

درباره روستا
شهدا
حماسه سازان
مردم شناسی
کشاورزی
مشاغل و صنایع
آموزش
ورزش
زنان
خیرین
روستائيان نمونه
بنياد علمي فريد
آئينهاي مذهبي
نهادهای اجرایی
بهداشت
مقالات و مطالب مختلف
دیگر موضوعات

 

 

روستــا20