*اطلاعات موجود در سایت بیشتر بصورت میدانی جمع آوری شده است و احتمال اشتباه وجود دارد . ما را در رفع اشتباهات و تکمیل اطلاعات، یاری نمایید . منتظر ارسال مقالات، مطالب و دست نوشته های شما اهالی روستا، درباره موضوعات مختلف هستیم*

شکاف تولید بین کشاورزان متوسط و پیشرو زیاد است


رئیس سازمان تحقیقات و ترویج جهاد کشاورزی:

شکاف تولید بین کشاورزان متوسط و پیشرو زیاد است باید ضریب نفوذ دانش افزایش یابد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: آموزش هرچه بیشتر کشاورزان با ورود فناوری نوین به بخش کشاورزی جهت افزایش بهره‌وری و تولیدات در این زمینه ضرورت دارد و این موضوع نیز یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه است.


به گزارش فارس، کاظم خاوازی، معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج جهاد کشاورزی با اشاره به ابلاغ وزیر کشاورزی مبنی بر توسعه کشت فراسرزمینی عنوان کرد: با توجه به کمبود خاک حاصل‌خیز و نیز محدودیت‌های تأمین آب کافی برای کشاورزی، موضوع توسعه کشت فراسرزمینی مدنظر قرار گرفت و بر این اساس مقرر شد برخی محصولات کشاورزی در اراضی کشورهای همسایه که شرایط آب و هوایی مناسبی دارند، تولید شوند.

وی با اشاره به اینکه ایران صادرکننده خوبی برای تکنولوژی است و می‌تواند بازار خوبی در کشورهای همسایه برای خود فراهم کند، گفت: با توجه به اینکه نمایشگاه به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود، شرکت‌ها می‌توانند توانمندی‌ خود را ارائه دهند و همچنین انعقاد قرارداد در مورد تبادل دانش و ارتباطات علمی نیز صورت می‌گیرد. و به طور کلی بازار خوبی نیز برای همه تولیدکنندگان و شرکت‌کنندگان وجود دارد.

خاوازی عنوان کرد: با هدف توانمندسازی بهره‌برداران و ارائه فناوری‌های جدید، کارگاه‌های آموزشی نیز در حاشیه این نمایشگاه در حوزه‌های مختلف کشاورزی و ماشین آلات کشاورزی برگزار می‌شود.

وی اعلام کرد: در حال حاضر ایران با چند آژانس بین‌المللی از جمله سازمان خواروبار جهانی فائو و بسیاری از انجمن‌ها و سازمان‌های بین‌المللی در حوزه کشاورزی همکاری داشته و عضو سازمان بهره وری آسیایی نیز است.

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج جهاد کشاورزی گفت: در زمینه تبادل اطلاعات و ارائه فناوری با کشورهای آسیای میانه، غرب آسیا و افغانستان همکاری‌های بسیار خوبی داریم و دوره‌های کوتاه مدت و بلند مدت برای آنها برگزار می‌کنیم و موضوع کشاورزی فراسرزمینی را در برخی از کشورها آغاز کرده‌ایم.

وی از همکاری ایران و کشورهای قرقیزستان، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان و قزاقستان در حوزه تبادل فناوری در حوزه تکنولوژی کشاورزی خبر داد و گفت ترویج دوره‌های مکانیزه کشاورزی و ارائه دانش و فناوری در این زمینه‌ها مد نظر قرار گرفته و همچنین تبادل مدرس و فراگیر صورت می‌گیرد. همچنین کشورهای اروپایی در این زمینه با ما همکاری داشته و تفاهم‌نامه‌هایی نیز منعقد شده است.

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه ارتقای دانش کشاورزان در افزایش سرانه تولید بسیار حائز اهمیت است، افزود: در واقع امروزه شکاف تولید بین کشاورزان متوسط و پیشرو و نمونه زیاد بوده و نیاز داریم تا ضریب نفوذ دانش در عرصه‌های تولیدی را با هدف ارتقای میانگین تولید، افزایش دهیم.

وی با اشاره به ابلاغ نظام نوین ترویج کشاورزی به دستور وزیر جهاد کشاورزی در ۸ استان طی سال ۹۴ گفت: این نظام به صورت کامل در سال ۹۵ در همه کشور اجرایی شد و بر همین اساس ۱۰ هزار مسئول مروج مسئول پهنه در مراکز جهاد کشاورزی جانمایی شدند و بالغ بر ۱۳۰۰ مرکز جهاد کشاورزی دهستان از حیث سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز و ساماندهی شدند.

وی در ادامه افزود: با هدف افزایش سرعت و کیفیت جریان دانش و اطلاعات در بخش کشاورزی، بالغ بر ۱۰۰۰ محقق معین و ۱۰۰ پژوهشگر مروج ارشد وظیفه پشتیبانی فنی و علمی مروجان و بهره‌برداران را به عهده دارند. ایشان در پایان اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم در زمینه ارتقای دانش و معرفی فناوری به بخش کشاورزی مؤثر و موفق باشیم.

وی در آستانه برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی ماشین آلات و صنایع وابسته کشاورزی (اتماک آی فارم) اظهار داشت: این نمایشگاه ۲۱ تا ۲۴ شهریور ماه سال جاری در نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب تهران، ابتدای بزرگراه خلیج فارس برگزار می‌شود و ساعت بازدید آن ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر ‌است همچنین نمایشگاه به صورت جامع در پایتخت برگزار شده تا همه حوزه‌های کشاورزی با ظرفیت‌های گوناگون در سطح ملی در آن مشارکت داشته باشند

وی افزود: به غیر از سال گذشته نمایشگاه ماشین آلات و صنایع وابسته کشاورزی در سطح استانی برگزار می‌شد و با توجه به تنوع شرکت‌ها و ظرفیت‌های گوناگون تصمیم بر آن شد که این نمایشگاه به صورت جامع در پایتخت برگزار شود تا همه حوزه‌های کشاورزی با ظرفیت‌های گوناگون در سطح ملی در آن مشارکت داشته باشند.

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج جهاد کشاورزی ادامه داد: این نمایشگاه سال گذشته در تهران به خوبی برگزار شد و اکثر شرکت‌ها توانستند تولیدات خود را ارائه دهند.

 

 


 

 

ارسال نظر

وبسايت روستا مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است و از انتشار نظراتی که حاوی توهین یا بی‌احترامی به اشخاص حقيقي يا حقوقي و موارد مغایر با قوانین كشور باشد معذور است.

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

درباره روستا
شهدا
حماسه سازان
مردم شناسی
کشاورزی
مشاغل و صنایع
آموزش
ورزش
زنان
خیرین
روستائيان نمونه
بنياد علمي فريد
آئينهاي مذهبي
نهادهای اجرایی
بهداشت
مقالات و مطالب مختلف
دیگر موضوعات

 

 

اطـلاعیـه

 خانواده دلسا در کودک شوی این هفته

سه شنبه 98/2/3 ساعت 23 از شبکه نسیم

علاقه مندان با نصب روبیکا    از شروع پخش برنامه

می توانند با رای خود خانواده دلسا کوچولو را یاری کنند

روستــا20