*اطلاعات موجود در سایت بیشتر بصورت میدانی جمع آوری شده است و احتمال اشتباه وجود دارد . ما را در رفع اشتباهات و تکمیل اطلاعات، یاری نمایید . منتظر ارسال مقالات، مطالب و دست نوشته های شما اهالی روستا، درباره موضوعات مختلف هستیم*

خودکفایی در برنج نیازمند اصلاح الگوی مصرف در سراسر کشور


هدر رفت ۴۰ درصد برنج کشور براثر فرسودگی تجهیزات شالیکوبی


خبرگزاری خانه ملت: جبار کوچکی نژاد درباره وضعیت تولید برنج در استان گیلان، گفت: تولید بالای برنج می‌تواند با مددگرفتن از سرمایه‌گذاری بهینه تحقق پذیرد اما متاسفانه اسراف در مصرف برنج در کشور مانع از تنظیم بهینه مصرف برای  رسیدن به خودکفایی برنج به عنوان یک محصول استراتژیک تلقی می‌شود.

اصلاح الگوی مصرف برنج راهکاری اساسی برای خودکفایی در  تولید آن است. شرایط تولید برنج در کشور به حدی است که ما می‌توانیم به عنوان صادر کننده برنج در دنیایی کشاورزی مطرح باشیم.

 کوچکی نژاد افزود:با سرمایه گذاری در تولید برنج می‌توان به جای واردات، برنج کیفی ایرانی را بر ریل صادرات هدایت کرد تا علاوه بر ارزآوری بتوان فرصت‌های اشتغال نیز ایجاد کرد،بنابراین برای خودکفایی برنج نیازمند عزم و  اراده جدی هستیم.

وی ادامه داد:برای تامین مصرف برنج ما نیازمند 3میلیون تن برنج  برای تامین بازار مصرفی در شرایطی هستیم که متاسفانه میزانی از برنج داخلی کشور  براثر عدم مصرف مناسب و هدررفت برنج در دستگاه‌های شالیکوبی از بین می‌رود،بنابرین قبل از تولید باید فکر اساسی برای مشکلات مذکور کرد.

40 درصد برنج کشور  براثر فرسودگی دستگاه‌های شالیکوبی به هدر می‌رود

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآورشد:40 درصد برنج کشور  براثر فرسودگی دستگاه‌های شالیکوبی به هدر  می رود و ما اعتقاد داریم اگر مصرف برنج در کشور همسو با مدرن سازی دستگاه‌های شالیکوبی برنج در دستورکار قرار بگیرد، بطورحتم  به جای  واردات،تبدیل  به کشوری صادرکننده در حوزه برنج خواهیم شد.

 

 

ارسال نظر

وبسايت روستا مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است و از انتشار نظراتی که حاوی توهین یا بی‌احترامی به اشخاص حقيقي يا حقوقي و موارد مغایر با قوانین كشور باشد معذور است.

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

درباره روستا
شهدا
حماسه سازان
مردم شناسی
کشاورزی
مشاغل و صنایع
آموزش
ورزش
زنان
خیرین
روستائيان نمونه
بنياد علمي فريد
آئينهاي مذهبي
نهادهای اجرایی
بهداشت
مقالات و مطالب مختلف
دیگر موضوعات

 

 

اطـلاعیـه

 خانواده دلسا در کودک شوی این هفته

سه شنبه 98/2/3 ساعت 23 از شبکه نسیم

علاقه مندان با نصب روبیکا    از شروع پخش برنامه

می توانند با رای خود خانواده دلسا کوچولو را یاری کنند

روستــا20