*اطلاعات موجود در سایت بیشتر بصورت میدانی جمع آوری شده است و احتمال اشتباه وجود دارد . ما را در رفع اشتباهات و تکمیل اطلاعات، یاری نمایید . منتظر ارسال مقالات، مطالب و دست نوشته های شما اهالی روستا، درباره موضوعات مختلف هستیم*

کشاورزان کم آبی را درک کردند / دولت تمام قد مدافع حقوق قانونی کشاورزان است

 

وزیر نیرو با بیان اینکه وقتی گفته می‌شود، اولویت آب شرب است، یعنی اینکه از آب موجود، کاهش بیشتری به سایر بخش‌ها و از جمله حوزه کشاورزی داده می‌شود، گفت: کشاورزان موضوع کم آبی را درک و با دولت همکاری کرده‌اند.

 

رضا اردکانیان در حاشیه حضور در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت تمام قد مدافع حقوق قانونی کشاورزان است، گفت: چه برای کسانی که حقابه دارند و چه برای کسانی که حقابه ندارند و بخشی از چرخه مهم تولید ملی کشور هستند، بایستی آب برای آن‌ها فراهم شود تا بتوانند امنیت غذایی کشور را فراهم کنند.

 

وی با اشاره به دغدغه نمایندگان خانه ملت برای سرعت دادن به طرح‌های مهار آب‌های خروجی از کشور، گفت: طرح‌های این حوزه سالیان متمادی است که در کشور در حال اجراست و بخش قابل توجهی از منابع آن نیز توسط صندوق توسعه ملی تامین می‌شود.

 

وی با تاکید بر اینکه بخش قابل توجهی از طرح‌های این بخش اجرا شده و مراحل پایانی خود را طی می‌کنند، ادامه داد: تکمیل طرح‌های مهار آب‌های مرزی نیازمند کمک دیگری از منابع مالی کشور است که امیدواریم با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی بتوانیم این منابع را تامین و طرح‌های یاد شده را به اتمام برسانیم.

 

وزیر نیرو در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه توزیع عادلانه حقابه در کشور، گفت: حقابه‌ها از سالیان دور و حتی قبل از شکل‌گیری قوانین عادی فعلی و نیز در قانون مدنی کشور و پس از آن در قانون ملی شدن آب و قانون توزیع عادلانه آب مورد اشاره قرار گرفته، محترم بوده و رعایت شده است.

 

اردکانیان تاکید کرد: طبیعتا زمانی که با کم بارشی و خشکسالی مواجه هستیم، در این صورت اولویت آب شرب و تامین آن برای مردم مطرح است. زمانی که از اولویت آب شرب سخن گفته می‌شود، یعنی اینکه از کاهش موجود، کاهش بیشتری به سایر بخش‌ها و از جمله حوزه کشاورزی داده می‌شود.

 

وی تصریح کرد: خوشبختانه کشاورزان این موضوع را درک کرده‌اند و در این زمینه نیز با دولت همکاری داشته‌اند؛ دولت هم در این بین به وظیفه خود عمل کرده و به جبران مضیقه‌ای که برای معیشت کشاورزان فراهم شده سعی شده است تا به تناسب شرایط این مضایق را هم کاهش بدهد.

 

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: در این بین نکات حقوقی وجود دارد که طبیعتا ما دست اندرکار آن هستیم و با بخش‌های حقوقی دولت و نمایندگان مجلس باید سازوکارهای را فراهم کنیم تا اطمینان خاطر برای حقابه داران در حوضه‌های آبریز مختلف کشور فراهم باشد که چنانچه در سال‌‌هایی همچون امسال و یا سال‌های آتی کم بارشی‌ها موجب شود که تامین حقابه‌ها با کمبود‌های مواجه باشد، ترتیبات قانونی برای آن چه خواهد بود و حقابه‌ها چگونه خریداری شوند.

 

اردکانیان با تاکید بر اینکه دولت تمام قد مدافع حقوق قانونی کشاورزان است، گفت: چه برای کسانی که حقابه دارند و چه برای کسانی که حقابه ندارند و بخشی از چرخه مهم تولید ملی کشور هستند، بایستی آب برای آن‌ها فراهم شود تا بتوانند امنیت غذایی کشور را فراهم کنند.

 

 

 

منبع: دهقان نیوز

 

 

 

ارسال نظر

وبسايت روستا مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است و از انتشار نظراتی که حاوی توهین یا بی‌احترامی به اشخاص حقيقي يا حقوقي و موارد مغایر با قوانین كشور باشد معذور است.

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

درباره روستا
شهدا
حماسه سازان
مردم شناسی
کشاورزی
مشاغل و صنایع
آموزش
ورزش
زنان
خیرین
روستائيان نمونه
بنياد علمي فريد
آئينهاي مذهبي
نهادهای اجرایی
بهداشت
مقالات و مطالب مختلف
دیگر موضوعات

 

 

اطـلاعیـه

 جشن نوروزخوانی

23 اسفند 1397 _ساعت 15
روستای ایمن آباد

روستــا20