*اطلاعات موجود در سایت بیشتر بصورت میدانی جمع آوری شده است و احتمال اشتباه وجود دارد . ما را در رفع اشتباهات و تکمیل اطلاعات، یاری نمایید . منتظر ارسال مقالات، مطالب و دست نوشته های شما اهالی روستا، درباره موضوعات مختلف هستیم*

پخش نذری عصر روز عاشورا در روستا به روایت تصویر

 

مراسم آئيني دهه اول محرم سال 1396، بويژه از شب هفتم تا شب دوازدهم بصورت دسته روي همراه با سينه زني و زنجير زني در روستا انجام شد.

یکی شدن دسته های عزاداری و تجمع عزاداران هیات های مذهبی روستا، از تغییرات امسال در برگزاری آیین عزاداری بوده است که هرچند مورد استقبال قرار گرفت، اما منتقدان خود را داشت.

اما همچنان پر رنگترین بخش مراسم عزاداری هر ساله ی روستایمان ایمن آباد و کروکلا، همانند سایر نقاط مازندران و ایران، که به نظر می رسد از آسیب های جدی این مراسم آئینی به شمار می رود، پذیرایی از عزاداران بوده است که هزینه ی سنگینی را هر ساله بر دوش اهالی می گذارد. هزینه ای بالغ بر سیصد میلیون تومان طی 12شب در محرم سال 1396!!

 

ضمن سپاس فراوان و قدرداني از آقاي سيدفضل اله هاشمي كرويي كه در به تصوير كشيدن بزرگترين همايش و مراسم آئيني سالانه ی روستايمان تلاش نمودند، بر آن شديم تا 25 تصویر از اين مراسم که تمامی آنها از پذیرایی عزاداران در عصر روز عاشور می باشد، براي تماشاي علاقه مندان، به نمايش بگذاريم.

 

 

براي تماشا، روي عكس بالا كليك كنيد. 

 

 

 
 

 

 

 

به طور مستقیم می توانید مسیر زیر در وبسایت روستا را طی نمائید تا به تماشای تصاویر بنشینید:

منوی تصاویر روستا _ مراسم آئینی و ویژه _  مراسم عزاداری _ محرم در روستا _ عزاداری محرم 1396

 

 

 

 

 

 

عکس ها از: سید فضل اله هاشمی کرویی

 

ارسال نظر

وبسايت روستا مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است و از انتشار نظراتی که حاوی توهین یا بی‌احترامی به اشخاص حقيقي يا حقوقي و موارد مغایر با قوانین كشور باشد معذور است.

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

درباره روستا
شهدا
حماسه سازان
مردم شناسی
کشاورزی
مشاغل و صنایع
آموزش
ورزش
زنان
خیرین
روستائيان نمونه
بنياد علمي فريد
آئينهاي مذهبي
نهادهای اجرایی
بهداشت
مقالات و مطالب مختلف
دیگر موضوعات

 

 

روستــا20