*اطلاعات موجود در سایت بیشتر بصورت میدانی جمع آوری شده است و احتمال اشتباه وجود دارد . ما را در رفع اشتباهات و تکمیل اطلاعات، یاری نمایید . منتظر ارسال مقالات، مطالب و دست نوشته های شما اهالی روستا، درباره موضوعات مختلف هستیم*

۱۰ علت که شما ثروتمند نمی شوید؟!

 

ثروتمند شدن برای آدم‌های مختلف معانی مختلفی دارد، ثروتمند شدن اما به معنای داشتن آزادی اقتصادی برای رسیدن به اهداف مورد نظر و زندگی کردن به گونه‌ای است که خواستار آن هستیم.


می خواهید بدانید چرا تاکنون ثروتمند نشده‌اید؟

دلایل زیر را بخوانید.

 

 

 


۱ - پول های خود را همانند یک انسان ثروتمند هزینه می کنید!

 

خرید لوازم و چیزهای گران قیمت حس خوبی به آدم می دهد چیزهایی مانند یک خودرویي فراتر از توان مالي مان، لباس های طراحی شده و جديد و به اصطلاح مد روز، یک خانه بزرگ و یا رفتن به یک سفر پرهزينه. اگر هیچ ضرورتی برای خرید اقلام گران قیمت نداشته باشید و اگر مرتب اقدام به خرید آنها کنید این موضوع برای شما روتین می شود. بسیاری از ما فراتر از توانایی های مالی مان و با استفاده بیش از حد کارت اعتباری در زندگی هزینه می کنیم.

مشکل اینجاست: تا وقتی که ما در حال هزینه کردن بیش از پولی که داریم هستیم ما نمی توانیم ثروتی را جمع کنیم.

 

 


۲ - هیچ برنامه ای ندارید!

 

بدون داشتن یک برنامه روشن با اهداف کوتاه و یا بلند مدت، ثروتمند شدن شبیه به یک فانتزی، دست نیافتنی به نظر می رسد و به عبارتی دیگر کسی که نتواند برنامه ریزی کند، برای نتوانستن برنامه ریزی کرده است. روند برنامه ریزی کردن اقدامی است که می تواند به آسانی با نوشتن اولویت بندی های شما بر روی کاغذ تحقق یابد.

 

 


۳ - صندوق اضطراری ندارید!

 

شما صدها بار این حرف را شنیده اید که شما نیاز دارید که درآمد حداقل ۶ ماه خود را در یک صندوق ویژه و اضطراری پس انداز کنید. بسیاری از مردم دیده شده اند که با یک هزینه غیر مترقبه و غیر برنامه ریزی شده مانند تعمیرات خانه و یا از دست دادن شغل و یا هزینه پزشکی مواجه شده اند که به کاهش یک باره پولی که پس انداز شده است می انجامد. زمانی که این موضوع رخ می دهد، نداشتن یک پس انداز قابل توجه می تواند شرایط را بسیار بدتر کند. تکیه کردن به کارت های اعتباری، منجر به آن می شود که شما به جای اینکه پس انداز کنید بیشتر بدهکار شوید.

 

 


۴ - دیر آغاز کردید!

 

هر ماه و یا سالی که بدون پس انداز کردن بگذرد، شانس شما برای ثروتمند شدن نیز کاهش می باید، «زمان و مقایسه علایق» زمانی که مقدار پول پس انداز شده شما افزایش پیدا می کند دو دوست خوب شما هستند.

بنابراین از دست دادن آنها واقعا" به شما ضربه  می زند. سخت ترین بخش پس انداز، آغاز آن است. پس از آغاز آن، شما به زودی عادت پس انداز کردن را در می یابید و بدون توحه به مقدار آن شما به اسانی به افزایش پولی که پس انداز کرده اید ادامه می دهید.

 

 


۵ - به جای متعهد بودن شکایت کردن!

 

« زندگی خیلی سخته »، « پول بي ارزش شده »، « هیچ وقت از زیر بار بدهی بیرون نمی یام »، « من به اندازه کافی پولی در نمیارم»، « سرمایه گذاری کردن بسیار خطرناک است ». دلایل بسیاری را از سوی افراد برای پس انداز نکردن پول هایشان می توان شنید. اجازه دهید عادات بدی که قصد دارند جای متعهد بودن شما را بگیرند از شما دور شوند. بدهی و هزینه های سخت زندگی برای همه وجود دارد و به میلیون ها نفر فشار می آورد. اما چرا بعضي ها كه درآمدي همچون شما دارند و در همسايگي شما هستند يا دوستان شما، هيچوقت از ديگران پول دستي نمي گيرند و روز به روز وضعيت اقتصادي شان بهتر مي شود.

 

 


۶ - برای امروز زندگی می کنید نه فردا!

 

فکر کردن به موضوعاتی که قرار است در آینده در انتظار ما باشند بسیار سخت است در حالی که ما اکنون احتیاجات و خواسته هایی داریم. قبض ها باید پرداخت شوند، بچه ها به مسافرت نیاز دارند و..... مشکل اینجاست که بسیاری از کارها و رفتارهای که در باره آن فکر نشده است به هدر رفتن پولی که در کارت اعتباری پس انداز شده است منجر می شود. پس این جمله ها را به خاطر داشته باشید. « امروز پس انداز کن، فردا ثروتمند شو. »

 

 


۷ - سرمایه گذار تک ترفندی هستید!

 

شما به اندازه کافی خوشبخت هستید که با سرمایه گذاری کردن پول هایتان تنها در یک بخش ثروتمند شوید. مثل اینکه بسیار خوش شانس خواهید بود که یک بخت آزمايي را برنده شوید. اما این یک استراتژی برای ثروتمند شدن نیست. یکی از بدترین اشتباهات اقتصادی این است که شما همه تخم مرغ هایتان را درون یک سبد بگذارید. انجام این کار شما را به خطر مواجه می کند. سرمایه گذاری شما باید شامل چند سرمایه گذاری خوب با درجه خطرهای متفاوت و با قدرت بازگشت باشد.

 

 


۸ - خودکار عمل نمی کنید!

 

راز پس انداز کردن پول اینجاست: اتوماتیک بودن.

پس انداز کردن به نظر می رسد یک عمل خودکار باشد. متاسفانه ما به دنیا نیامده ایم که پس انداز کنیم. ما به طور ذاتی حریص هستیم. مسئولیت پذیر بودن نیاز به انضباط دارد. بنابراین خودکار عمل کردن ما را مجبور می کند بدون اینکه تلاش زیادی کنیم مسئولیت پذير باشیم.

 

 


۹ - هیچ حس اضطراری ندارید!

 

ممکن است شما این احساس را داشته باشید که نیازی برای نگرانی با هدف خروج از بحران بدهی و یا پس انداز کردن ندارید زیرا، کسی و یا چیز دیگری از شما محافظت می کند. ممکن است این موضوع افزایش درآمد، یافتن شغل جدید و یا لاتری(بخت آزمايي) باشد. تا زمانی که این موضوع وجود داشته باشد یک دلیل برای برای اینکه گام های خودتان را بردارید و ثروتمند شوید وجود دارد.

 

 


۱۰ - به راحتی تحت تاثیر قرار می گیرید!

 

همه ما تاثیرپذیری های منفی در زندگی مان داریم که شانس های ما برای ثروتمند شدن را تهدید می کنند. فرهنگ سطحی، مادی و چیپی که ممکن است بر جامعه ما قرار گرفته باشد می تواند یکی از بزرگترین دلایل این تاثیر پذیری ها باشد و همراهی رسانه ها با این موضوع می تواند آن را چند برابر بدتر کند.

 

 

 

 

 

 

منبع: روزنامه دیلی ورث

 

ارسال نظر

وبسايت روستا مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است و از انتشار نظراتی که حاوی توهین یا بی‌احترامی به اشخاص حقيقي يا حقوقي و موارد مغایر با قوانین كشور باشد معذور است.

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

نظرات  

 
0 # 0098111238 در تاریخ: دوشنبه 26 اسفند 1392 ، ساعت 07:12 ب ظ
با این تورم و گرونی کی میتونه پولدار بشه!!!
نقل قول
 
درباره روستا
شهدا
حماسه سازان
مردم شناسی
کشاورزی
مشاغل و صنایع
آموزش
ورزش
زنان
خیرین
روستائيان نمونه
بنياد علمي فريد
آئينهاي مذهبي
نهادهای اجرایی
بهداشت
مقالات و مطالب مختلف
دیگر موضوعات

 

 

روستــا20